Правила догляду за аспіраційною системою стоматологічної установки
Будь-яке медичне обладнання потребує постійного догляду, дезінфекції, у тому числі слиновідсмоктувач стоматологічний. Це пов'язано з тим, що воно близько контактує з біологічними рідинами, твердими та м'якими тканинами пацієнта, тому при забрудненні може завдати непоправної шкоди. Крім того, бруд, що накопичився в приладі, сприяє швидкому виходу з ладу стоматустановки. Це спричиняє поломку дорогого обладнання, його ремонт.
Дезінфекція стоматологічних інструментів, аспіраторів
Аспіраційна система – це обладнання, призначене для видалення та виведення (відсмоктування) слини, води, крові, твердих частинок із ротової порожнини пацієнта. Саме в трубках обладнання накопичується найбільша кількість бруду, шкідливих мікроорганізмів, що створює агресивне, несприятливе середовище для людського організму. Правила експлуатації стоматологічного обладнання передбачають їх регулярне очищення задля безпеки хворих, самих лікарів.
Щоб правильно очистити аспіратор – слиновідсмоктувач стоматологічний, потрібно добре знати його будову. Техніка складається з кількох комплектуючих, що стає очевидним із назви. Оброблення й дезінфекція інструментів необхідна насамперед системі виведення рідини й інших твердих, м’яких частинок з установки.
Канюля – початковий елемент механізму. Потім за нею йдуть мундштуки, шланги слиновідсмоктувача. Разом вони з'єднуються в колекторному блоці із вбудованою системою фільтрації. Аспірат рухається далі до сепаратора по загальному шлангу з колектора. Під кінець аспіраційні продукти зливаються в каналізацію.
Сучасні стоматологічні установки потребують бережного використання дезінфікуючих засобів при очищенні, в першу чергу, вони повинні бути нетоксичними. Найчастіше використовують спеціалізовані засоби на основі лугів. Постійна тяга механізму аспірації обумовлена вакуумним насосом. Важливо не допустити доступ до нього аспірату, чому сприяють регулярні профілактичні заходи.
Чим промивати стоматологічні установки, як обробляти?
Догляд за аспіраційним обладнанням нескладний, просто всі процеси необхідно робити ретельно, акуратно. Аспіраційні системи у стоматології обслуговуються наступним чином:
- щодня потрібна перевірка, промивання та дезінфекція стоматологічних наконечників, інших частин пристрою спеціальними засобами;
- щомісячно системний менеджер оглядає обладнання на виявлення поломки;
- у разі потреби відбувається заміна комплектуючих елементів.
Для оброблення обладнання використовують знезаражувальні засоби, призначені саме для цієї мети. Очищення відбувається у спеціалізованому одязі, оскільки зовсім небажано попадання речовини на руки, очі. Поки що ці речовини вважаються кращими для вибору, ніж промивання стоматологічних установок вручну. Існують також спеціальні пристрої, призначені для чищення аспірації. Вони виключають виникнення питання, як прочистити слиновідсмоктувач, адже роблять це самостійно.
Спочатку пристрій промивається водою для позбавлення залишків твердих частинок. Потім ополіскуються, очищаються наконечники пилососа, слиновідсмоктувача. Правильне очищення передбачає приєднання всіх елементів вакууму, після чого в нього вливається спеціальний дезінфікуючий розчин. Під час функціонування системи рідина перетворюється на аерозоль, рухається по всьому внутрішньому наповненню аспіраційної системи, ретельно все знезаражуючи.
Правильна дезінфекція стоматологічних інструментів зазвичай триває щонайменше годину. Оскільки обробляти й очищати апарат варто особливо уважно, важливо пам'ятати про витримку часу дії засобів у внутрішніх відсіках. Терміни не можна зменшувати, переривати. Наприкінці процедури рекомендують кілька разів промити все дистильованою водою, щоб закріпити результат прибирання, вимити засіб для очищення. Даного очищення має бути достатньо при невеликих забрудненнях, але за виявлення накопичення твердих частинок після цих дій догляд повинен продовжитися.
Позбавляємо від твердих частинок слиновідсмоктувач стоматологічний
У системі аспірації, саме у внутрішньому наповненні, можуть утворюватися й накопичуватися тверді залишки штучного чи органічного походження. Це вапняний наліт, водяний камінь, тверді частинки стоматологічних речовин. Видаляти їх потрібно кожні два тижні, інакше вони призведуть до поломки дорогого приладу, до того ж можуть заразити бактеріальною інфекцією пацієнта.
Якщо ви цікавитесь питанням, чим прочищають слиновідсмоктувачі, то рекомендуємо користуватися продуктом із більш агресивною дією, що допоможе легко зруйнувати, вимити тверді утворення. Процес очищення той самий, але завдяки більшій ефективності нових засобів догляду, частки швидко видаляються з аспіраційного приладу. Таку очистку лікар чи помічник проводить зазвичай наприкінці робочої зміни.
Ще однією проблемою під час експлуатації системи може бути неприємний запах. Новачки зазвичай не знають, що потрібно зробити, щоб стоматологічна установка не розповсюджувала неприємний запах, адже важливо просто знайти джерело його виникнення. Це може бути бруд, що накопичився, тверді частинки різних речовин. При регулярному, ретельному та правильному догляді запах зникає.
Але не виключено забруднення самого фільтра. Його дуже складно почистити, найчастіше потрібно просто замінити на новий. Неприємний запах фільтра виникає від неякісного догляду, тривалої експлуатації пристрою без належної уваги. Систематичне виконання доглядових процедур запобігає засміченню фільтрів, шлангів, труб.
Своєчасна дезінфекція знижує рівень шуму роботи аспіраційного обладнання. Устаткування довше служить, неприємні запахи виключаються. При цьому працівники стоматології та пацієнти перебувають у безпеці, ризик зараження зникає.
Якщо вас цікавить не тільки питання очищення, але й можливість замовити якісні сертифіковані стоматологічні установки, звертайтесь до компанії Мan-in-Med. Консультанти допоможуть підібрати обладнання, нададуть вичерпні відповіді на всі питання, а великий асортимент дозволить вибрати потрібне саме для вашої клініки.