Кошик
288 відгуків
Man-in-Med - Ваш Надійний Партнер.
+380 (66) 666-55-50Водафон.
+380 (97) 826-96-56Київстар.
+380 (50) 555-83-93Водафон.
+380 (97) 325-62-66Київстар.
Додати відгук

Стоматологічні установки: що це таке, види, конструкція

Стоматологічні установки: що це таке, види, конструкція

Кожен лікар-стоматолог прагне комфортно розмістити пацієнта під час огляду та лікування для себе, а також безпосередньо для самого клієнта. Важливою умовою успішного результату є доступність до всіх приладів, їх легке й швидке знаходження. Забезпечити ці вимоги можуть сучасні стоматологічні установки, які дозволяють якісно та максимально ефективно обслужити пацієнтів.

Основне призначення, будова стоматологічної установки

Стоматологічна установка – це комплексне обладнання для стоматологічного кабінету. З його допомогою лікар виконує різні дії у ротовій порожнині пацієнта із зубами та яснами – лікування, видалення, протезування зубів тощо.

Будова стоматологічної установки може бути різною, залежно від кваліфікації лікаря, площі кабінету, послуг, що надаються. Але цей пристрій обов'язково повинен включати наступні блоки:

  • крісло для пацієнта;
  • педалі керування;
  • блок лікаря;
  • блок помічника.

Сучасні агрегати містять різні елементи – гідравлічні, електричні та механічні. Всі вони покликані збирати та перетворювати зовнішню енергію на енергію інструментів стоматолога. Блоки пристрою можуть доукомплектовуватись, видозмінюватись від побажань лікаря, адже виробники намагаються вдосконалити обладнання для досягнення максимальної ефективності.

Завдяки цьому устаткуванню стоматолог може здійснювати хірургічні втручання у тверді тканини зубів, проводити протезовані, реставраційні роботи, покращувати естетичний вигляд ротової порожнини. Тому влаштування стоматологічної установки, його внутрішнє наповнення, інструменти, керування ними дуже важливі для фахівця.

Різновиди стоматологічних установок, їх конструкцій

Класична будова обладнання видозмінюється задля досягнення максимальної ефективності його роботи. Ергономічне крісло пацієнта має різні форми, функції. Найчастіше лікарське стоматологічне крісло зустрічається в електромеханічному й гідравлічному виді. Більш надійні – це електромеханічні, хоча за ціною вони й дорожчі. Гідравлічні крісла вважаються бюджетними, але під час поломки приводу гідравліки можливий витік масла, що створює небезпечну ситуацію. Оцінюючи якість крісла, слід звертати увагу на регулювальний процес, кількість підлокітників, міцність матеріалу оббивки.

Види та принципи роботи подібних систем залежать від комплектації техніки. Основним елементом установки є блок лікаря. У ньому розміщуються інструменти стоматолога, подача яких відбувається зверху, знизу. Верхні характеризуються зручним поверненням механізмів, та їх рух обмежений довжиною руки. Нижні інструменти досягаються лікарем легше, проте з ними слід бути обережнішими, стежити, щоб наконечники залишалися в гнізді.

Верхня площина приладів нижньої подачі більше забруднюється, тому слід ретельно стежити за чистотою їх робочої поверхні. Адже призначення кожної стоматологічної установки – лікувати, а не шкодити людям. Блок лікаря оснащується додатковими інструментами, серед яких мікромотор, фотополімеризатор, електрокоагулятор, турбінний наконечник та інші. Вони встановлюються при потребі, побажанні лікаря, не є життєво необхідними.

Другим за важливістю виступає блок асистента. З ним пов'язана система подачі та відведення води з установки. Ключові складові цієї частини – механізм відсмоктування, гідроблок. У гідроблоці зберігається дистильована вода. Система відсмоктування видаляє слину, кров та інші дрібні частинки з ротової порожнини пацієнта. Популярними вважаються інжекторні та вакуумні відсмоктувачі.

Варто відзначити, що подібні системи стоматолога відрізняються додатковими приладами. У блоці помічника виділяють такі додаткові інструменти, як плювальниця, слиновідсмоктувач, скляна раковина, водо-повітряний пістолет, система підігріву води, повітря, гігієнічна, дезінфекційна системи. Найдорожчі моделі вміщують пульт управління, світлополімеризаційну лампу.

Педалі управління відповідають за керування інструментами, параметрами крісла пацієнта. Додаткові педалі полегшують роботу лікаря, знижують тривалість процедур, прискорюють загальну ефективність. Кожна стоматологічна установка складається з тих блоків, інструментів, щоб надати фахову, ефективну допомогу пацієнтам.

Класифікація та вибір стоматологічної установки

Багато стоматологічних пристроїв відрізняються між собою конструкцією, принципом роботи, тому існує декілька підходів до їх класифікації. Найбільш поширена класифікація за способом розташування:

  1. Стаціонарні пристрої – міцно фіксуються до підлоги, щоб унеможливити найменший рух під час процедури.
  2. Портативні агрегати – відрізняються мобільністю, можливістю пересування, проте їх блоки міцно зафіксовані.

Кількість персоналу, який одночасно працює із приладом, також визначає різновид. Стоматолог може працювати сам або з одним, кількома помічниками, які користуються інструментальним блоком, що розташовується по-різному.

Вибір стоматологічної установки може здійснюватися й за типом приводу:

  • електричний;
  • мікромоторний;
  • турбінний;
  • моторний;
  • спеціального призначення.

Візки, що пересуваються, – найпростіший спосіб зберігання, розміщення інструментів. Лікарю дуже зручно з ними взаємодіяти під час роботи, тому що він легко може знайти, взяти потрібний інструмент. Вбудовані кронштейни встановлюють для кабінетного крісла, інструменти подаються збоку або ззаду. Вбудоване обладнання складно пересувати, тому воно має столик із інструментами з великим радіусом дії, що кріпиться утримувачем.

Якщо ви бажаєте вигідно та надійно придбати якісне стоматологічне обладнання, вам неодмінно варто звернутися до компанії Man-in-Med. Ми є прямим постачальником професійного інструменту, обладнання для стоматології на український ринок, тому пропонуємо клієнтам найкращі ціни та високоякісний сервіс від кваліфікованих інженерів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner