Кошик
275 відгуків
Man-in-Med - Ваш Надійний Партнер.
+380 (66) 666-55-50Водафон.
+380 (97) 826-96-56Київстар.
+380 (50) 555-83-93Водафон.
+380 (97) 325-62-66Київстар.
Додати відгук

Компоненти стоматологічної установки, їх призначення

Компоненти стоматологічної установки, їх призначення

Сьогоднішні стомат установки – складне багатокомпонентне обладнання, яке дозволяє фахівцеві здійснювати весь комплекс необхідних процедур, маніпуляцій при якісному лікуванні ротової порожнини, протезуванні.

Стоматологічна установка – що це таке?

Це цілий комплекс обладнання різного виду, яке поєднано в одній конструкції, воно надає можливість фахівцеві проводити лікувальні та профілактичні маніпуляції у ротовій порожнині пацієнта. Комплекс досить складний за будовою, адже він поєднує в собі кілька підсистем різних за типом дії – механічну, гідравлічну, електричну та пневматичну. При цьому всі необхідні інструменти знаходяться під рукою, не забираючи час на пошуки.

До такого обладнання висуваються сьогодні особливі вимоги, які повинні бути дотримані. Так, слід звернути увагу на сучасний зовнішній вигляд конструкції, її комфорт не тільки для стоматолога, асистента, а й пацієнта, швидкий монтаж, компактність, надійність, якість усіх компонентів, інструментів, репутацію виробника, співвідношення «ціна-якість».

За певними параметрами це обладнання можна умовно поділити на категорії:

 • місце, спосіб монтажу – мобільний або стаціонарний;
 • спосіб розміщення інструментів – пересувні столики, фіксовані тримачі, підставки, що пересуваються;
 • кількість робочих місць – одне чи два (залежно від того, працює лікар один чи з помічником);
 • тип механізму – пневматика, електрика, механіка, гідравліка.

Умовно вся стоматологічна установка складається з кількох компонентів – блоків, від наповнення яких залежить функціональність, вартість. Блоки стоматологічної установки виконують різні функції, але в сукупності вони дозволяють виконувати роботу з комфортом пацієнта та лікаря. Так, сучасне обладнання використовується при реставраційних роботах у ротовій порожнині, видаленні зубів, хірургічному втручанні, протезуванні, пломбуванні, лікуванні в галузі ортодонтії, естетичної стоматології. За наявності можливостей і простору клініки монтують установки, які виконують максимум процедур.

Компоненти стоматологічної установки, їх призначення

По суті, будова стоматологічної установки дуже проста, адже складається з кількох блоків:

 • блок лікаря стоматолога – центральний головний блок, який включає майже всі інструменти;
 • блок асистента стоматолога – його компоненти використовуються як помічником, так і лікарем, який проводить лікування;
 • стоматологічне крісло з підставкою для ніг, підлокітниками, тримачем голови, що забезпечує комфортне перебування пацієнта на прийомі;
 • блок керування – система, яка керує роботою елементів.

Компоненти стоматологічної установки, їх призначення, функції відрізняються один від одного, тому варто їх розглянути уважніше, вивчити особливості, наповнення.

 1. Блок стоматолога має у розпорядженні всі інструменти, містить вбудовані двигуни для них. Базовий набір складається зі скалера для видалення зубного каменю, нальоту, фізіодиспенсера для імплантації, пістолета для промивання та сушіння ротової порожнини, мікромотора оброблення протезів чи зубів, ламп для швидкого висихання матеріалів, систем відбілювання та чищення зубів, а також приладу для визначення правильного лікування того чи іншого зуба.

Від власних вподобань по розміщенню інструментарію лікар підбирає індивідуально зручний йому варіант – блок із верхньою або нижньою подачею інструментів.

 1. Блок керування. Складається з педалі й панелі керування, що роблять використання будь-яких механізмів зручнішим. Педаль і панель дозволяють регулювати положення крісла, в якому знаходиться пацієнт, контролюють увімкнення/вимикання лампи, т.д.

Варто відзначити багатофункціональну педаль – це зовнішній пристрій, що дозволяє не відволікатися на зовнішні фактори, не порушувати процедуру гігієни при керуванні компонентами, інструментами. Педаль підключається через спеціальний роз'єм із використанням кабелю. Сучасне обладнання може бути обладнане декількома педалями, кожна з яких керує різними параметрами.

 1. Блок асистента стоматолога – робоче місце медсестри або другого лікаря, яке містить слиновідсмоктувач, гідроблок стоматологічної установки (система, що зберігає, очищає, подає дистильовану воду), пилосос (дещо схожий на слиновідсмоктувач, але використовується при очищенні твердих частинок), раковина стаціонарна чи поворотна.

Стоматологічні установки використовуються як для профілактичних оглядів, так і терапевтичної допомоги, проведення операційних маніпуляцій. Залежно від напряму лікування обладнання може бути оснащене додатковими компонентами. Наприклад, для стоматолога-хірурга важлива наявність інструменту подачі фізрозчину, регулятора швидкостей, а також електрокоагулятора. Тому перелік компонентів можна продовжити такими складовими.

 1. Стоматологічне крісло – опис до цієї складової зайвий, адже зрозуміло, що це місце пацієнта, що забезпечує його комфорт під час процедур. Можна регулювати висоту, кут нахилу за допомогою панелі керування або педалі.
 2. Освітлювальний блок – це світильник на кронштейні, що дозволяє створити та спрямовувати у потрібну зону світло, щоб повноцінно бачити потрібну зону ротової порожнини.
 3. Стіл лікаря – використовується при підготовці матеріалів, викладення деяких інструментів та всього, що необхідно для певних маніпуляцій.
 4. Компресор – прилад, що нагнітає стиснене повітря.
 5. Стілець дантиста – комфортний невеликий стілець, що регулюється по висоті, виконується в тон крісла, може бути мобільним або фіксованим.

Наявність додаткових функцій підвищує ціну, але за вмілого використання повноцінно виправдовує її. Підбір складових залежить від кваліфікації дантиста, послуг, які він виконує.

Man-in-Med – найкращий магазин стоматологічного обладнання

Компанія Man-in-Med – офіційний представник на українському ринку найкращих світових брендів із виробництва стоматологічного обладнання. Ми маємо необхідну компетенцію, колосальний досвід з обладнання невеликих кабінетів та солідних клінік «під ключ». Тому, якщо вас цікавить стоматологічна установка, купити у нас її не тільки можна вигідно, але надійно, з професійною консультацією, офіційною гарантією, обслуговуванням.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner