Кошик
285 відгуків
Man-in-Med - Ваш Надійний Партнер.
+380 (66) 666-55-50Водафон.
+380 (97) 826-96-56Київстар.
+380 (50) 555-83-93Водафон.
+380 (97) 325-62-66Київстар.
Додати відгук

Особливості вибору компресора для стоматологічної установки

Особливості вибору компресора для стоматологічної установки

Серцем та головною складовою кабінету стоматолога є сучасні стоматологічні установки, які дозволяють виконувати на вищому професійному рівні різні маніпуляції в ротовій порожнині, надаючи комфорт у роботі лікарю, помічнику та пацієнтові. Комплектація установки включає кілька блоків, безліч приладів та інструментів, як турбінні наконечники, слиновідсмоктувач, повітряний пістолет, т.п. Все це обладнання вимагає вироблення, подачі стисненого повітря, а тому вимагає спеціального повітряного компресора.

Технології не стоять на місці, з кожним роком вони вдосконалюються, виробники пропонують нове обладнання. Сьогодні ми поговоримо про вибір стоматологічного компресора, на що звернути увагу, щоб обраний агрегат відповідав вимогам, при цьому ви не витратили на нього зайві кошти.

Що являє собою компресор до стоматологічної установки?

Використання стоматологами стисненого повітря практикується понад сотню років. Завдяки йому спрацьовують турбінки, подається вода до пістолета, працює слиновідсмоктувач, т.п. Забезпечити вироблення, подачу стисненого очищеного повітряного потоку покликаний сучасний стоматологічний компресор – це важливе, вкрай необхідне обладнання, від якого безпосередньо залежить якість виконання стоматологічних маніпуляцій.

Функціонує він за аналогією до повітряного насоса – за допомогою рухів поршня (або гвинтових роторів, що залежить від виду пристрою). У камері стиснення апарат зменшує об'єм повітря, таким чином створює тиск. При цьому пристрій накопичує отримане стиснене повітря в спеціальному резервуарі, що займає більшу частину його корпусу. Чим більший резервуар і чим більше стисненого повітря компресор до стоматологічної установки подає, зберігає, тим рідше доводиться включати активний режим роботи.

Використовується й ресивер, що стабілізує потік: таким чином стоматолог без проблем регулює витрати повітря. Як тільки ресивер випускає стиснене повітря, вивільняється стійкий потік, який можна використовувати для інструментів, заздалегідь підключених.

Головні критерії вибору компресора для стоматології

Завдяки компресорам та установкам стоматологічні кабінети стають безпечними, комфортними при наданні послуг пацієнтам. Підбір обладнання слід проводити згідно з кількома критеріями. Спочатку потрібно визначитися, який компресор потрібен для стоматологічної установки? Існує два основні типи:

  1. Масляний – працює від поршня, що охолоджується спеціальним мастилом на масляній основі. Агрегати цього типу зазвичай працюють тихіше, служать довше, на відміну від інших, що робить їх оптимальним варіантом для оснащення кабінету. Однак, через масляні пари є загроза розмноження бактерій або забруднення повітря мастилом, тому регулярне обслуговування приладу - обов'язкова складова його роботи.
  2. Безмасляний. Замість мастила використовуються ротори з меншим тертям. Основною причиною, через яку багато стоматологів обирають безмасляний прилад, є чистота повітря. Ці пристрої компактніші, легші, що дозволяє розміщувати їх навіть у невеликих приміщеннях. При цьому вони забезпечують ту ж подачу потоку повітря, його тиск, що й масляні. Але технічне обслуговування таких агрегатів доводиться виконувати дещо частіше.

Крім типу, важливо звертати увагу на характеристики компресора для стоматології. Насамперед це стосується тиску. За правильної роботи кожного стоматологічного інструменту потрібен певний тиск, при цьому його має вистачати для повноцінного функціонування всіх інструментів.

Другий важливий аспект – чистота стиснутого повітря. Для безпеки пацієнтів вона не може містити пил, бруд, різні домішки, мастильні матеріали. Також це виключає негативний вплив на обладнання, що зменшує його зношування. Зрозуміти, чи компресор підходить під цю категорію, можна за наявності надійної системи фільтрів.

Так само значиму роль під час вибору апарату грає продуктивність. Потрібно подивитися, які номінальні значення кубічних метрів за хвилину або літрів за хвилину (л/хв). Ці показники говорять про те, наскільки легко працювати з обладнанням, чи можна за необхідності підключати до нього нові прилади. Як правило, оптимальний показник починається від 70 л/хв.

Ще один важливий параметр – потужність стоматологічного компресора. Більшості установок потрібні агрегати середньої потужності для ефективної роботи. Перевірити точне значення можна в документації або розрахувати самостійно, якщо задіяно кілька установок, приладів одночасно. Якщо на майбутнє планується оновлення конструкції, її функціональності, варто подумати про покупку потужнішого приладу.

Крім того, стиснене повітря має бути досить сухим – не вище 80% вологості. Це важливо з кількох причин. Перша – вологість впливає на компоненти приладу, вона здатна пошкодити підключені до нього інструменти. Друга – вологе середовище сприятливе бактеріям.

Враховувати варто рівень шуму при роботі з апаратом. Ідеально, коли він тихий, адже чим більша гучність, тим більший дискомфорт лікаря, пацієнта. Можна подумати про придбання спеціального шумозахисного кожуха, якщо з різних причин немає інших варіантів.

Де вигідно, надійно купити обладнання в Україні?

Вигідно купити стоматологічні компресори ви можете в компанії Man-in-Med, що є офіційним представником провідних світових виробників медичного обладнання. Це дозволяє покупцям отримати оригінальний, сертифікований товар за доступними цінами з офіційною гарантією, гарантійним та післягарантійним обслуговуванням.

Ми пропонуємо Україні широкий асортимент сертифікованого обладнання з можливістю комплектації кабінетів, клінік «під ключ». Щоб отримати допомогу з підбору техніки, консультацію щодо її експлуатації, обслуговування, телефонуйте нашим менеджерам.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner