Кошик
294 відгуків
Man-in-Med - Ваш Надійний Партнер.
+380 (66) 666-55-50Водафон.
+380 (97) 826-96-56Київстар.
+380 (50) 555-83-93Водафон.
+380 (97) 325-62-66Київстар.
Додати відгук

Як вибрати автоклав для стоматології

Як вибрати автоклав для стоматології

Стоматологія, як будь-яка інша галузь медицини, вимагає використання виключно стерильних інструментів, устаткування. Тому кожна стоматологічна клініка і навіть невеликий кабінет повинні мати якісний, компактний, ефективний стерилізатор. Дезінфекція за допомогою цього обладнання – це найефективніший, найбезпечніший і найзручніший метод знищення патогенних мікробів, бактерій, мікроорганізмів, що важливо для безпеки стоматолога та пацієнта.

Про необхідність стерилізатора сьогодні вже не сперечаються, але все ще постає питання, як вибрати автоклав для стоматології, на що при цьому звертати увагу. Із цими питаннями ми сьогодні будемо намагатися розібратися.

Автоклави стоматологічні – принцип роботи, етапи стерилізації

Стерилізатори для стоматології працюють за таким принципом: під тиском в камеру надходить гаряча пара, яка знищує бактерії на поверхні інструментарію, витратних матеріалів. Температура всередині сягає 120 °С. Це дозволяє проводити бережну, дбайливу, але при цьому високоефективну стерилізацію, на чому наполягають вимоги до автоклавів у стоматології від ВООЗ.

Кожен вид автоклаву, незалежно від бренду та типу, використовує лише дистильовану воду. Вона не руйнує cтоматологічне обладнання та робочі елементи стерилізатора. Апарат складається з таких компонентів, як:

  • система фільтрації – водний та повітряний фільтри;
  • нагрівальний елемент;
  • генератор пари;
  • датчики контролю.

Але всі автоклави стоматологічні ефективно дезінфікують інструменти лише тоді, коли їх компоненти працюють коректно.

Процес стерилізації складається з наступних етапів:

  1. Підготовчий етап – це пульсуюче вакуумування, яке забезпечує відведення насиченого бактеріями повітря з самої камери, безпосередньо з інструментів, кожного загину, порожнини. Без вакуумування про якісну дезінфекцію немає сенсу говорити – заражене повітря з порожнин перешкоджатиме потраплянню гарячої пари.
  2. Дезінфекція – безпосередня стерилізація інструментів в автоклаві та витратних матеріалів гарячою, високотемпературною парою під великим тиском.
  3. Сушка та охолодження особливо важливі для виробів із вигинами, нерівностями, порожнинами. Цей етап здійснюється шляхом вакуумної сушки, що дозволяє уникнути повторного зараження після фази стерилізації. Автоклави стоматологічні після повної дезінфекції, вакуумної сушки в спеціальних пакетах забезпечують стерильність інструментарію до 12 місяців.

Автоклав стоматологічний опис роботи має простий. Крім того, процес стерилізації має 3 робочі програми, що залежить від температури пари, часу її впливу на інструменти.

Класифікація автоклавів

Згідно з європейськими стандартами, існує певна класифікація автоклавів, яка безпосередньо впливає на вибір обладнання. Виділяють наступні види автоклавів:

  1. Клас N – обладнання такого типу призначене для стерилізації цілісних виробів із гладкою поверхнею. Інструменти поміщають в лоток камери стерилізації, обдають парою. Стоматологія такого методу дезінфекції не використовує. Подібні автоклави мають попит у сфері косметології, нігтьової, перукарської індустрії.
  2. Клас S – такі автоклави використовуються стоматологами для стерилізації інструментів різної форми, із силіконовими вставками, загинами, насічками, отворами. Таким автоклавом обробляють тканинні, пористі матеріали, вироби в пакуванні. Стерилізатор не має пульсуючого передвакууму, проте має вакуумну сушку. Таке обладнання досить функціональне, тому широко використовується у стоматологічних кабінетах.
  1. Клас B – стоматологічне обладнання даного типу не має обмежень для будь-яких інструментів, є всі необхідні стадії оброблення, дозволяє стерилізувати в пакуванні і без, з силіконовими, тканинними вставками, вузькими порожнинами, отворами. Це найдорожче обладнання, але воно забезпечує найвищу якість стерилізації. Цікавлячись, який автоклав краще, варто приділити увагу класу B.

Купувати всі види обладнання слід лише у спеціалізованих магазинах. Так можна уникнути підробки, а вартість техніки визначатиметься її якістю.

Види стоматологічних автоклавів

Окрім методу стерилізації, можна вибирати автоклави, виходячи з наступних параметрів:

  • об'єм камери – визначає кількість інструментарію, що стерилізується за один раз; у невеликих кабінетах популярне використання 18-літрових автоклавів;
  • матеріал, з якого виготовлено камеру, – впливає на тривалість функціонування;
  • тип замку – автоматичний, механічний;
  • спосіб зливу, затоки води – ручний або автоматичний;
  • наявність сенсорного керування, можливість зберегти дані про останні процедури стерилізації.

Усі види стоматологічних автоклавів мають відповідати певним вимогам. Насамперед це надійність, практичність, висока якість деталей, комплектуючих, з яких складається обладнання. Кожен автоклав стоматологічний, вибір якого ви проводите, повинен мати гарантії від виробника. Тільки тоді стоматолог може забезпечити максимально стерильні умови під час лікування своїх пацієнтів. Адже якість оброблення інструментів – це запорука здоров'я лікаря та пацієнта.

Професійне стоматологічне обладнання, що має на увазі стомат установку, стерилізатор, рентген, візіограф, скайлер, мікромотор, компресор, апарат для відбілювання та інші інструменти, техніку, купити вигідно в компанії Man-in-Med. Каталог охопив найкращі моделі від відомих світових брендів, які пройшли тестування, мають відповідні сертифікати якості.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner