Стоматологічні установки нові або вживані: що вибрати
Від якості обладнання стоматологічного кабінету залежить його успішність, можливість стоматолога ефективно виконувати свою роботу, надавати професійну допомогу. Але, на жаль, ця частина витрат потребує суттєвих інвестицій, тому часто власники з метою економії звертають увагу на вживане обладнання. Таким чином вони запускають бізнес, а після успішного розвитку змінюють агрегати на нові, доукомплектовують, модернізують їх. Але які «підводні камені» має стоматологічна установка бу? Чи варто заощаджувати, чи краще придбати нову установку?
Нова чи б/у установка стоматологічна? За й проти таких рішень
Високі вимоги, що висуваються сьогодні до стоматологів, безпосередньо залежать від можливостей обладнання фахівця, з яким він надає послуги. Тому тотальна економія в цьому питанні вважається недоцільною, до вибору техніки варто підходити відповідально. Купити стоматологічну установку від провідних світових виробників можуть далеко не всі та й кредити не завжди допомагають, оскільки виплата відсотків з'їдає левову частку прибутку. Тому тим, хто не може собі дозволити дорогу японську, німецьку, американську якість, варто вибирати з двох варіантів:
- придбання обладнання від китайських, корейських виробників із високою репутацією, які використовують комплектуючі від провідних брендів;
- надійна вживана установка стоматологічна перевіреної якості.
Кожен із варіантів має свої переваги, недоліки. Так, купуючи б/у, є хороша можливість заощадити. Іноді такі апарати продаються в 2-3 рази дешевше. До того ж деякі ще й на гарантії, що дозволяє скористатися гарантійним обслуговуванням деякий час. Адже найчастіше нова техніка ламається саме на початку експлуатації, а так можна убезпечити себе від зайвих проблем.
Недолік б/у техніки очевидний, адже можна купити техніку, яка часто ламається, має якісь проблеми. Як то кажуть, безкоштовний сир тільки в мишоловці. Якщо пропозиція дуже хороша, вигідна за ціною, то це неодмінно має насторожити покупця.
Щоб не потрапити в пастку, обов'язково варто йти на обстеження обладнання з технічним фахівцем, який зможе оцінити реальний стан техніки, її можливості, ресурс. Запитайте у власників документи, що підтверджують право власності, сертифікати, технічний паспорт виробника. Якщо пристрій знаходиться в кредиті, то можливі неприємні судові тяжби. Будьте пильні!
Якщо ж ви боїтеся купити «кота в мішку», зробіть вибір стоматологічної установки на користь відомих китайських виробників, які вже десяток років демонструють високі результати. Устаткування компаній Anya, Joinchamp, Granum, Siger відоме у всьому світі, воно себе відмінно зарекомендувало, як надійне, практичне, функціональне. Також на увагу заслуговує техніка з Італії, Словенії, яка має приємне співвідношення ціна-якість.
На що звертати увагу, якщо вас привабила стоматологічна установка б/у?
- Експлуатаційний термін, передбачений виробником. Кожен виробник визначає для власної продукції власний термін експлуатації, який прописується документально. Найчастіше він становить від 5 до 15 років. Установка стоматологічна Гранум, наприклад, має 10 років. Перед купівлею вживаного апарата обов'язково поцікавтеся датою монтажу та теоретичним терміном експлуатації, щоб зважити на вигідність придбання. Звичайно ж, при своєчасному ТО, належному догляді апарати працюють в 1,5-2 рази довше за планове, але все ж таки це не гарантовано.
- Коли, ким та як проводилося технічне обслуговування обладнання? Якість обслуговування, правильність підключення таких пристроїв прямо впливає на їх термін експлуатації, тому важливо взнати цю інформацію. Якщо агрегат обслуговувався в авторизованих виробником технічних сервісах, комплектувався оригінальними запчастинами, він вартий вашої уваги. Якщо ні, то за фактичний термін роботи складно ручиться. Навіть новітні стоматологічні установки за аматорського сервісу можуть значно постраждати.
- Комплектація пристрою. Перед покупкою потрібно визначитися, з якими завданнями ви плануєте працювати, що найчастіше виконуватимете. Наприклад, чи плануються роботи з імплантології, ендодонтії. У будь-якому випадку вітається комплектація обладнання мікромотором, потужним світильником, скалером т.п.
- Чи передбачено оснащення, модернізація моделі. Якщо комплектація обладнання не передбачає всіх необхідних вам інструментів, аксесуарів, то часто їх можна доукомплектувати. Головне, щоб це було передбачено, можливо до виконання.
- Раціональність покупки. Чи варто ризикувати, купувати агрегат без гарантії, якщо можна трохи доплатити, щоб мати сертифіковане обладнання з гарантійним обслуговуванням? Раціонально підійдіть до питання, зробіть моніторинг цін, щоб ухвалити правильне рішення.
Якісна стоматологічна установка в Києві недорого
Якщо ви не любите ризикувати, боїтеся купувати вживану техніку, тоді займіться пошуком якісного обладнання за гарною ціною. У такому разі варто звертатися до дилерів, представників виробника, щоб, по-перше, купити якісне обладнання, по-друге, отримати хорошу ціну.
Цікавить стоматологічне обладнання в Києві? Звертайтесь до компанії Man-in-Med – офіційного постачальника техніки, який надає всі документи, сертифікати, виконує гарантійний ремонт стоматологічних установок, монтаж та пусконалагоджувальні роботи.